وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سیاست این وزارتخانه حمایت از سرمایه‌گذاران و افزایش شفافیت است، دستور داد: با توجه به مصوبه شورای عالی بورس و عدم دریافت مصوبه از سایر نهادها، عرضه خودرو در بورس کالا طبق روال گذشته ادامه یابد.

«سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به نامه «مجید عشقی» رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و در خصوص تعیین تکلیف ادامه پذیرش و عرضه خودروهای جدید در بورس کالا، اعلام کرد: سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی حمایت از سرمایه‌گذاران و افزایش شفافیت است.

وزیر اقتصاد در این نامه تاکید کرد: با توجه به مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار و عدم دریافت مصوبه از سایر نهادها، عرضه خودرو در بورس کالا بر اساس مصوبه شورای عالی بورس طبق روال گذشته ادامه می‌یابد و در صورت دریافت هر درخواست از سوی سایر دستگاه‌ها و نهادها موضوع مجددا در شورای عالی بورس مطرح می‌شود.

رو گذشته مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی نسبت به تصمیم اخیر شرکت خودروسازی ایران خودرو مبنی بر خروج دنا از بورس کالا خواستار اقدام مناسب و فوری برای از بین بردن ابهامات عرضه و فروش خودرو در بورس کالا شد.

عشقی افزود: تاکنون تنها سه هزار و ٦٠٠ دستگاه انواع خودرو در بورس کالا مورد معامله قرار گرفته است و رانتی بیش از ۱۱ همت از بین رفته است؛ در حالی که این تعداد خودرو درصد بسیار کمی از کل تولید خودرو در کشور است که نسبت آن به کل تولید رانت بیش از ۱۰۰ همت را در این بازار نشان می‌دهد.

گفتنی است، در جلسه مورخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ شورای عالی بورس با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد عرضه خودرو در بورس کالا صورت پذیرد که این فرایند به صورت گام به گام در حال تکامل است و از ماه گذشته تاکنون با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان مبنی بر افزایش عرضه، روند رو به رشد آن ادامه دارد.