نگاهی به برنامه و سفرهای پر تعداد استانی احمدی پور، حضور پررنگ سمن ها و فعالان سه حوزه تخصصی این سازمان در کنار رویکرد تعامل و مشورتی وی که با تشکیل شوراهای مشورتی تخصصی پیگیری شد و تعامل با مدیران و بدنه سازمان تحت امرش،نمود واقعی همین تعامل بود.

نامه حمایت و تشکر سمن های صنایع دستی از وی که در این سال ها کم سابقه بوده است نشانی دیگر از اتصال وی به بدنه اصلی این حوزه و نه جریان های غالب گذشته در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری است.
آبان ماه گذشته با رفتن مسعود سلطانی فر به وزارت ورزش و جوانان، سازمان میراث فرهنگی سومین مدیر خود را در دولت تدبیر و امید براین سازمان پرحاشیه تجربه کرد.
مدیری که جزء هیچ یک از جریان های غالب این سازمان نبود و همین خصوصیت شاید مهمترین دلیل انتخاب زهرا احمدی پور ازسوی حسن روحانی برای ریاست بر سازمانی بود که در دولت قبلی به عنوان حیاط خلوت دولت از آن یاد می شد.
با فشار ذينفعان و مخالفين حوزه زنان در اين سازمان، احمدی پور اما با شناخت موقعیتی که در آن قرار گرفته بود ضمن سکوت در مقابل رسانه ها و دعوت آنها به نقد سازنده بازرسی از نقاط کور سازمان تحت امر خود را شروع کرد که نتایج اولیه آن بازگشت نسبی سلامت و شفافیت مالی به این سازمان است.
نامه نگارى براى حل مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی با تعامل و رایزنی با دیگر اعضای کابینه از دیگر تلاش هاى وی در افزایش سطح تعاملات واقعی نه بخشنامه ای با بدنه حاکمیتی بوده است.
اين روزها با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، احمدی پور از ظرفیت شخصیت حقیقی خود نیز استفاده کرده است. احمدی پور به عنوان یک چهره سیاسی اصلاح طلب حمایت خود را از مسعود پزشكيان علنی کرده و به مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی یاداوری کرده است که در کنار شخصیت حقوقی خود که با برنامه ریزی، پاسخگوی و تعامل آرامش نسبی را بر سازمان میراث فرهنگی حاکم کرده است روحیه اصلاح طلبی و کنشگری اجتماعی خود را از دست نداده است.
زهرا احمدي پور رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اگر تا ٥ سال پیش نامی آشنا در نام های با سابقه و مدیران کارکشته حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نبود اما امروز با اجرای موفق برنامه های کوتاه مدت خود ودر پیش گیری نحوه ارتباط با بدنه فعالان این سه حوزه به جای ارتباط با جریان های قدرتمند، نامی در خور برای خود دسته و پا کرده است.
اگر چه باید منتظر ماند و دید كه مسعود پزشكيان در دولت پیش رو امکان ادامه این مسیر و تبدیل برنامه های کوتاه مدت به بلند مدت را خواهد داشت؟