معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از آغاز طرح ساماندهی دستفروشان پیاده راه فردوسی خبر داد و گفت: از امروز دستفروشان این پیاده راه غیر از ساعت های اعلام شده اجازه پهن کردن بساط در این مسیر را ندارند و فقط بصورت شب بازار می‌توانند فعالیت کنند.

 لقمان حیدری اظهار کرد: طرح ساماندهی دستفروشان پیاده راه فردوسی اجرایی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج عنوان کرد: بعد از اتمام اجرای طرح پیاده راه فردوسی یکی از برنامه های مدیریت شهری و همچنین مطالبه بحق شهروندان از مجموعه مدیریت شهری بحث ساماندهی دستفروشان این مسیر بود.

لقمان حیدری اظهار داشت: جلسات مختلفی با حضور نمایندگان دستفروشان، کسبه خیابان فردوسی و جمعی از کارشناسان حوزه مدیریت شهری به منظور ساماندهی دستفروشان پیاده راه فردوسی برگزار شد.

وی گفت: با توجه به دستور العمل صادرشده از سوی وزیر محترم کشور مبنی بر مشارکت تمامی دستگاههای ذیربط در طرح ساماندهی دستفروشان، جلسات مختلفی هم با این دستگاهها در استانداری برگزار شد.

حیدری افزود: پس از برنامه ریزی لازم و تصویب نهایی در استانداری مقرر شد که دستفروشان فقط بصورت شب بازار در پیاده راه فردوسی فعالیت کنند و در طول روز اجازه فعالیت در این پیاده راه را ندارند.

وی از آغاز طرح ساماندهی دستفروشان پیاده راه فردوسی خبر داد و گفت: از امروز دستفروشان غیر از ساعت های اعلام شده اجازه پهن کردن بساط را در این  پیاده راه ندارند.

حیدری خاطرنشان کرد: از امروز پیمانکار مجری طرح برگزاری شب بازار؛ میزهایی را در محل های اعلام شده تعبیه خواهد کرد و دستفروشان فقط از ساعت ۱۸:۳۰ غروب اجازه استفاده از میزهای تعبیه شده را خواهند داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: علاوه بر شب بازار هفت نقطه دیگر در سطح شهر جهت برپایی روز بازار تعیین شده و عملیات آماده سازی و تسطیح این نقاط انجام شده است.

حیدری اعلام کرد: جنب پل بهاران، پارک معلم، شهرک مولوی، بلوار نظام مهندسی، بلوار حمدی، پارک کودک و پیاده راه فردوسی مکان هایی است که برای برپایی روز بازار تعیین شده است.

وی عنوان کرد: دستفروشان می توانند در روز بازارها از ساعت ۹ صبح تا ۱۷عصر فعالیت داشته باشند.

وی ابراز امیدواری نمود: با تعامل و همکاری همه دستگاهها و همچنین دستفروشان بتوانیم گام مهمی در جهت برقراری نظم و انضباط و اجرای بهتر طرح ساماندهی دستفروشان برداریم.