12 اسفند 1399

جزئیات بیشتری از پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی در البرز

رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به پرونده زمین‌خواری نظرآباد، گفت: تعدادی از کارکنان وقت شهرداری، سه نفر از شهرداران وقت شهرستان نظرآباد، تعدادی از کارکنان آموزش و پرورش و برخی از روسای وقت آموزش و پرورش، کارکنان ادارات مالیات و برق در این پرونده تعقیب شدند. تعدادی از کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان، برخی از روسای وقت اداره ثبت املاک و اسناد، حتی برخی افراد در دادگستری شهرستان که در آن زمان تبانی داشته‌اند نیز تحت تعقیب قرار گرفتند.

البرز | روزنامه اقتصاد پویا
23 آذر 1399

شب یلدا؛ بلندترین و خطرناک‌ترین شب سال

از آنجایی که سال‌هاست شب یلدا را در جمع خانواده جشن می‌گیریم و طولانی‌ترین شب سال را کنار عزیزانمان می‌گذرانیم، لابد برای آخرین روز آذرماه امسال هم چنین برنامه‌ای داریم. حتما با فامیل دور و نزدیک قرار گذاشته‌ایم که شب یلدا کنار هم باشیم و انار بخوریم، فال حافظ بگیریم و تا صبح بگو و بخند کنیم. آجیل و کیک و شیرینی هم باید باشد که شیرین کام باشیم. حتما کنار همدیگر عکسی به یادگار هم می‌گیریم.

22 آذر 1399
مدیرکل منابع طبیعی البرز:

فرسایش خاک در البرز نگران کننده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: گاه برای ایجاد یک سانتی متر خاک سطحی مناسب برای رشد پوشش گیاهی ۷۵۰ سال طول می‌کشد به همین دلیل باید حساسیت‌ها در خصوص نگهداری از میراث ارزشمند را بالا ببریم.

03 آذر 1399

مرغ ۳۲ هزار تومانی را کجای دلمان بگذاریم؟!

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: مردم به ویژه کسانی که از تمکن مالی برخوردارند باید رعایت کنند و از پرکردن یخچال‌های خود و خرید بیش از نیاز روزانه خود خودداری کنند تا افزایش تقاضا هم به دلیل مضاعفی برای بالا رفتن قیمت‌ها تبدیل نشود.

28 آبان 1399
استاندار البرز:

محدودیت‌های جدید از اول آذرماه در البرز اعمال می‌شود

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت: از روز شنبه اول آذرماه ۹۹ محدودیت های مصوب ستاد ملی در البرز اجرایی می‌شود.

27 آبان 1399
کودکان زباله‌گرد:

ما برای ارباب کار می‌کنیم!

حتما اگر بیشتر دقت کنید، هرروز چندنفر از آن‌ها را می‌بینید. بعضی‌هایشان موتور دارند، بعضی‌ها چرخ و بیشترشان هم با یک گونی روی دوششان در شهر می‌چرخند. آن‌ها به دنبال ضایعات به همه‌جا سرک می‌کشند. سطل‌های زباله، خرابه‌ها، اماکن دپو و هرجایی که زباله باشد.

24 آبان 1399

سرما و بسته شدن پنجره منازل و ادارات عامل شیوع کرونا

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز گفت: بدون شک اگر افراد نسبت به توصیه‌های بهداشتی بی تفاوت بوده و تا کنون درگیر نشده‌اند، در آینده نزدیک مبتلا خواهند شد بنابراین همه باید این ویروس را جدی بگیریم و تا تولید واکسن موثر آن به توصیه‌های بهداشتی عمل کنیم.

منتظر ابلاغ طرح تعطیلی پنجشنبه‌های البرز هستیم 11 آبان 1399
معاون استاندار البرز:

منتظر ابلاغ طرح تعطیلی پنجشنبه‌های البرز هستیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: تا زمانی که مصوبه تعطیلی پنجشنبه‌های استان از طریق وزارت کشور ابلاغ نشود، طرح اجرایی نمی‌شود.

07 آبان 1399

ممکن است کرونا داشته باشید و متوجه نشوید/کرونا را می‌توان در ۳ ماه کنترل کرد

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر ۹۰ در صد مردم جامعه این پروتکل‌ها را رعایت کنند بیماری کرونا پس از سه ماه کنترل می‌شود و اگر این عدد به کمتر از ۶۰ تا ۷۰ در صد برسد بیماری به هیچ عنوان کنترل نخواهد شد.

06 آبان 1399

موردی از ابتلای طیور بومی به نیوکاسل در البرز گزارش نشده است

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان، زنبورعسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی البرز گفت: اجرای طرح تزریق واکسن نیوکاسل به طیور بومی استان تا ۱۵ آبان به پایان می‌رسد.

06 آبان 1399

گرانی یا گرانفروشی؟!

معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت البرز با اشاره به اینکه گرانی‌ها را قبول داریم ولی زیر بار گرانفروشی نمی‌رویم، گفت: اینکه فروشگاهی قیمت کالاها را دستکاری کند و از مردم بیشتر از قیمت درج شده روی کالا دریافت کند اصلاً پذیرفتنی است.