20 بهمن 1399

کیفیت برخی روغن موتورها پایین آمده/ پرهیز از تعویض روغن دیرهنگام خودروها

رییس اتحادیه صنف فروشندگان روغن موتور اتومبیل شهرستان رشت گفت: کیفیت برخی از روغن موتورهای خودرو در بازار پایین آمده و برای جلوگیری از آسیب به خودروها باید از انجام دیرهنگام تعویض روغن پرهیز شود.

گیلان | سایت خبری اقتصاد پویا
08 دی 1399
فرمانده انتظامی گیلان خبر داد

کلاهبرداری با شگرد سفرهای ارزان زیارتی و سیاحتی

فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری اعضای باند ۴ نفره با ۱۴۰ فقره کلاهبرداری خبر داد و گفت: متهمان با شگرد سفرهای ارزان زیارتی و سیاحتی از مال باختگان ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند.

07 دی 1399
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

ایام الله دهه بصیرت فرصت همگرایی است/ اجرای ۴۰ برنامه فرهنگی هنری ویژه شهادت سردار دلها

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی را در گرو همگرایی دانست و اضافه کرد: باید از فرصت دهه بصیرت و میثاق با ولایت برای همگرایی دولت - ملت استفاده کنیم، زیرا این همگرایی ها به ما قدرت می بخشد.

03 دی 1399
معاون صید شیلات گیلان خبر داد

افزایش ۱۸ درصدی صید کیلکا در گیلان

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان، از افزایش ۱۸ درصدی صید کیلکا خبر داد و گفت: مجموع صید شناورهای کلیکاگیر استان گیلان از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۹۷ تن بوده است.

22 آذر 1399

تهدید سلامت مردم با افزایش مغاز ه های فروش لبنیات سنتی در گیلان

مدیر انجمن کارخانجات لبنی گیلان گفت: رشد قارچ گونه مغازه‌های فروش لبنیات سنتی گیلان برای سلامت مردم استان خطرناک است.

10 آذر 1399

چگونه با رعایت پروتکل های بهداشتی استرس کرونا را دور کنیم؟

یک روانپزشک، با بیان اینکه رفتار عاقلانه و آگاهانه در مقابل کرونا موجب می شود به این بیماری مبتلا نشویم، گفت: در شرایط فعلی، فکر کردن به اینکه کرونا نمی گیریم، از دست ما خارج است و اضطراب و استرس ایجاد می کند، اما فکر کردن به رعایت پروتکل های بهداشتی کاملا دست ماست و استرس را دور می کند.

24 آبان 1399
معاون علوم پزشکی گیلان:

مردم خستگی، سردرد و آبریزش را جدی بگیرند/ شاهد بدحالی بیماران کرونایی هستیم

معاون علوم پزشکی گیلان گفت: توصیه جدید و جدی ما به مردم مراجعه به سامانه ۴۰۳۰ در صورت مشاهده علائم بیماری همچون خستگی، سردرد، آبریزش خفیف، گلودرد، بدن درد و بی حالی است.

21 آبان 1399

ازدواج نیازمند نگاه عاقلانه است یا عاشقانه؟

یک روانشناس، با بیان اینکه عشق به تنهایی برای زندگی مشترک کافی نیست، گفت: ازدواج یک تصمیم گیری است و تصمیم گیری یک فرایند عقلانی محسوب می شود، یعنی در ازدواج حتی به عشق هم باید با عقل نگاه کنیم.

16 آبان 1399
امام جمعه رشت عنوان کرد

اذعان آمریکایی ها به وجود فساد سیستمی در انتخابات این کشور

امام جمعه رشت، با اشاره به اذعان هر دو طرف انتخابات در آمریکا به وجود فساد سیستمی در این کشور، خاطرنشان کرد: انتخابات در آمریکا حزبی است؛ نه مردمی و مردم آمریکا هیچ نقشی در انتخاب دولتمردان خود ندارند.

09 آبان 1399
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی نیازمند ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی گروه های هدف باید در بودجه سال آتی در نظر بگیریم.

09 آبان 1399
امام جمعه اسالم:

ترس دشمنان از گسترش اسلام در جهان است

امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه دشمنان از گسترش اسلام در جهان هراس دارند، گفت: دنیا جنایت های فرانسه کشور مدعی آزادی بیان و دموکراسی در آفریقا را فراموش نکرده اند.