25 خرداد 1400

اردکانیان خبر داد؛
یزدی‌ها اصلاً نگران تامین آب نباشند/تامین برق عشایر با ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی قابل حمل

وزیر نیرو ضمن بیان این که پیش‌بینی‌های لازم برای تامین آب شرب و صنعت یزد انجام شده و اصلاً جای نگرانی نیست، گفت: مصوب کردن چنین تصمیماتی کاری ساده اما اجرای آنها مهم است.

یزد | روزنامه اقتصاد پویا
19 آبان 1399

ریشه‌ درختان باعث قطعی آب شهر یزد شد

مدیر امور آب و فاضلاب شهر یزد از رفع خسارت چند ده میلیونی ریشه درختان به لوله اصلی آب شهر و برقراری جریان آب در شبکه پس از چندین ساعت قطعی آب بخش‌هایی از شهر یزد خبر داد.

10 آبان 1399
آینده‌ی رو به انقراض یوزهای یزد؛

آیا یوزهای یزد هیچ‌گاه پدر خواهند شد؟

در حالی که هنوز هم رویای احیای جمعیت یوز آسیایی یکی از دغدغه‌در دل مردم وجود دارد این مسئله نیازمند عزمی ملی است و همتی نیز در این باره در یزد وجود ندارد اما دغدغه‌هایی چون ارتقای سطح حفاطت زیستگاه‌های حیوانات به طور جد دنبال می‌شود.

07 آبان 1399

اجرای فاز اول طرح ملی استفاده بهینه از ترانسفورماتورهای قدرت در یزد

مدیر دفتر برنامه‌ریزی فنی و برآورد بار شرکت برق منطقه‌ای یزد با بیان اقدامات انجام شده توسط این شرکت به عنوان مجری طرح، از اعلام نتیجه نهایی فاز اول طرح ویژه ملی استفاده بهینه از ترانسفورماتورهای قدرت خبر داد.

02 آبان 1399
سخنگوی شورای شهر یزد خبر داد

تاکسی‌های شهری یزد اینترنتی می‌شوند

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد از راه‎اندازی اپلیکیشنی برای تاکسی‌های شهری یزد خبر داد که از طریق آن ضمن رصد تاکسی‌های شهری، مسافران می‌توانند از تاکسی‌های زرد هم مثل تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند.

23 مهر 1399
یک متخصص اطفال تاکید کرد:

بی‌نظمی خواب دوران کرونا عامل پرخاشگری کودکان/تفریح فیزیکی لازمه‌ی جلوگیری از خلا یادگیری

یک متخصص اطفال از ضرورت توجه به تفریح فیزیکی کودکان و حضور آنها در فضای بیرون از خانه خبر داد و برهم خوردن نظم خواب کودکان در دوران کرونا را عامل پرخاشگری آن‌ها دانست.

19 مهر 1399

چراغ گردشگری در رئوس مثلث طلایی ایران خاموش شد

علی‌رغم همکاری‌های جودجوش و مداوم فعالان گردشگری استان‌های یزد و اصفهان با ستاد مقابله با کرونا طی ۹ ماهه گذشته، اخیراً ستادهای این دو استان مصوب کردند که تمام اماکن گردشگری آنها تعطیل و واحدهای غیرمجاز اقامتی بدون اخطار پلمب شوند.

18 مهر 1399

مدارس یزد یک هفته تعطیل شدند

جانشین ستاد استانی کرونا در یزد از تعطیلی تمام آموزش‌های حضوری مدارس استان به مدت یک هفته خبر داد.

11 مهر 1399
امام جمعه یزد:

گرانی‌ها و احتکارها حاکی از وجود دست‌های پشت پرده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اهتمام دشمنان برای نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران، برخی گرانی‌ها و احتکارها را حاکی از وجود دست‌های پشت پرده دشمن خواند.

05 مهر 1399
رئیس اتحادیه صنف لوازم آرایشی و بهداشتی استان:

۶۰ درصد لوازم آرایشی‌بهداشتی یزد تولید داخل است

رئیس اتحادیه صنف لوازم آرایشی و بهداشتی استان یزد با بیان این که ۶۰ درصد لوازم آرایشی‌بهداشتی مصرفی در یزد تولید داخل است، افزایش قیمت لوازم آرایشی در بازار را ناشی از اندک شدن کالاهای قاچاق ارزان قیمت ذکر کرد.

23 شهریور 1399

رشد ۱۲.۷ درصدی صدور پروانه‌های صنعتی در یزد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از صدور ۱۱۵ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری ۵۳۲۵ میلیارد ریال طی پنج ماهه سالجاری در یزد خبر داد.