تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان / ممنوعیت کار کودکان و انسداد خروج آنها از چرخه آموزش 10 فروردین 1400

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد
تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان / ممنوعیت کار کودکان و انسداد خروج آنها از چرخه آموزش

وزیر آموزش و پرورش در نشست جهانی وزرای آموزش و پرورش به تشریح فعالیت های وزارت آموزش و پرورش در تاسیس شبکه شاد و استفاده از فناوری های نوین آموزشی در دوران کرونا، ایجاد دسترسی برابر همه کودکان و نوجوانان به آموزش، تصویب و پیگیری اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان و پیگیری ممنوعیت کار کودکان و انسداد خروج کودکان از چرخه آموزش پرداخت.

آموزش | روزنامه اقتصاد پویا
22 بهمن 1399
وزیر آموزش‌وپرورش:

شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد، از مدیران مدارس خواست تا از تحقق اهداف یادگیری مطمئن شوند و با روش‌های مختلف به این اهداف برسند.

19 بهمن 1399

هنوز کل مبلغ حق التدریسی ها را پرداخت نکرده ایم/ ۲۴ سالگی؛ شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که شرط ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال است، سال قبل بسیاری همکاران متقاضی بودند و توصیه شورای عالی آموزش و پرورش هم افزایش سن بود و آن را به ۲۴ سال افزایش دادیم.

اجازه ندادیم تعطیلی مدارس موجب اختلال جریان آموزشی شود 14 بهمن 1399

اجازه ندادیم تعطیلی مدارس موجب اختلال جریان آموزشی شود

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین بهره‌برداری همزمان از ۱۸۳ پروژه ورزش دانش آموزی با تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه ورزش دانش‌آموزی، از افزایش دو برابری سرانه ورزشی دانش‌آموزی در این دولت و حضور بیش از 12.5 میلیون دانش‌آموز در کانال‌های درسی تربیت‌بدنی خبر داد.

14 بهمن 1399

حاجی میرزایی: شرایط معلمان را درک می کنم

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه کرونا فرصتی برای سنجش تاب‌آوری در نظام آموزشی فراهم کرده است، گفت: کرونا فرصتی برای سنجش قابلیت، ظرفیت، خلاقیت و توانمندی مدیران و معلمان است.

08 بهمن 1399

نمایندگی در مجلس دانش‌آموزی، فرصتی طلایی برای توسعه یادگیری

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کیفیت زندگی ما متاثر از یادگیری است، خطاب به نمایندگان مجلس دانش‌آموزی گفت: امروز شما با انتخاب شدن به عنوان نماینده مجلس دانش‌آموزی در معرض یادگیری بسیار بزرگ قرار گرفتید و فرصت طلایی برای توسعه یادگیری شما ایجاد شده است.

05 بهمن 1399

گزارشی از ابتلا به کرونا در مدارس طی این چند روز نداشته ایم/درخواست صدور مجوز استخدامی جدید

وزیر آموزش و پرورش درباره میزان استقبال خانواده از روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس گفت: هنوز زود است که درباره این تصمیم داوری کنیم. در پایان این هفته یک گزرشی از مجموعه استان ها و شهرستان ها خواهیم گرفت تا ببینیم وضعیت چگونه بوده است. تا اکنون که گزارشی از ابتلا به کرونا نداشته ایم.

بررسی پیشنهاد تعطیلی ۲هفته ای آموزش مجازی/شایعه کاهش حقوق فرهنگیان صحت ندارد 21 دی 1399

بررسی پیشنهاد تعطیلی ۲هفته ای آموزش مجازی/شایعه کاهش حقوق فرهنگیان صحت ندارد

وزیر آموزش و پرورش درباره درخواست برخی خانواده ها و معلم ها برای تعطیلی دو هفته ای آموزش مجازی به علت خستگی ناشی از کار با وسایل و ابزار هوشمند گفت: به همکارانم ماموریت دادم که این پیشنهاد را بررسی کنند. این پیشنهاد از مناطق مختلف به ما داده شده و خواستیم که همکاران اختیارات قانونی ما را برای این کار بررسی کنند. با کلیت آن موافق هستیم باید ببینیم می توان شرایط آن را ایجاد کرد یا خیر؟.

مبنای اساسنامه« سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک » سند تحول بنیادین خواهد بود 16 دی 1399

مبنای اساسنامه« سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک » سند تحول بنیادین خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مبنای اساسنامه« سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک »، سند تحول بنیادین خواهد بود، گفت: دایره وظیفه سازمان تعلیم و تربیت کودک محدود به تعلیم و تربیت در مهدکودک نیست و بر آموزش خانواده برای تعلیم و تربیت کودک در بستر خانواده نیز تأکید داریم.

تلخی مستمر مطالبات معوق معلمان در پی کسری های بودجه ای 14 دی 1399

تلخی مستمر مطالبات معوق معلمان در پی کسری های بودجه ای

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاد بزرگترین خدمت مبتنی بر آی تی در کشور است گفت: بدیهی است که در این مسیر ناشناخته و نوپدید، خطاهایی کرده باشیم. اینجاست که فکر می کنیم باید نهادهای نظارتی و حسابرسی ما را در این شرایط نو و پیچیدگی فزاینده، مشاهده کنند.

09 دی 1399

تکلیف مدیران مدارس برای تهیه اطلسی از وضعیت دانش آموزان

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: خانواده ها، دستیاران اصلی مدیران، معلمان و مدارس هستند.