12 اسفند 1399

مرکز اصلاح نژاد مرغ بومی مازندران، تنها خزانه ژنی شمال کشور

مازندران از جمله استان‌هایی است که در تولید مرغ رتبه برتر را در کشور به خود اختصاص داده است و علاوه بر تامین نیاز استان، صادرات خوبی هم به سایر استان‌ها دارد که توانسته این استان را متمایز از سایر کشور کند، اما در این میان واحدهایی هم وجود دارند که به خوبی شناخته نشدند چراکه فعالیت این مراکز تنها در زمینه مرغ‌های بومی است و توجه به این مراکز می‌تواند مازندران را غنی از نژادهای برتر کند.

مازندران | روزنامه اقتصاد پویا
01 دی 1399

بستری ۱۰۳۲ بیمار کرونایی در مازندران

شب یلدای خطرناک قرن هم به پایان رسید و حال باید دید تا چه اندازه مردم به گفته پزشکان توجه کرده و دورهمی ها را کاهش دادند زیرا اثرات آن در هفته های آتی مشخص خواهد شد؛تاکنون ۱۰۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند.

24 آذر 1399
استاندار مازندران خواستار شد

ضرورت متناسب سازی رشته های دانشگاهی با نیازهای مازندران

استاندار مازندران کیفی سازی آموزش عالی؛ را مهم ترین نیاز امروز دانست و بر ضرورت شناسایی عوامل تحقق این مهم تاکید کرد. ‎

16 آذر 1399
رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

ضرورت تغییر نگرش ملی به قابلیت‌های مازندران

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه بخش کشاورزی که تابلو و شاخصه مهم و اثرگذار استان است با مشکلات زیادی مواجه شد، گفت: متاسفانه مازندران با وجود قابلیت‌ها و توانمندی‌های ممتازی که در بخش‌های گوناگون دارد از کاروان پرشتاب توسعه کشور عقب مانده و دلیل عمده آن نیز نگرش تصمیم سازان در سطح ملی و استانی در سال‌های گذشته بود.

09 آذر 1399

تداوم رفتار سینوسی کرونا در مازندران

رفتار سینوسی کرونا در مازندران همچنان ادامه دارد و پس از یک روز کاهش تعداد افراد بستری، روز بعد با افزایش آمار رو به رو هستیم به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد نهایی افراد مشکوک به ویروس کرونا و یا بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل و مازندران به ۸۳۲ نفر رسیده است.

20 آبان 1399
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران خبر داد

کشف چوب آلات جنگلی و ذغال ۳۰۰ میلیونی در ساری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف ۲ تن چوب آلات جنگلی از نوع طق و ذغال به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستان "ساری" خبر داد .

19 آبان 1399
رییس کل دادگستری استان مازندران خبر داد

رهایی ۲۷ محکوم به قصاص در مازندران از طناب دار

رییس کل دادگستری استان مازندران گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان ۲۷ فقره قصاص نفس منجر به صلح و سازش شد.

12 آبان 1399

آمار بیماران کرونایی مازندران در مرز ۴ رقمی شدن!

آمار بیماران کرونایی در استان مازندران در هفته جاری نسبت به هفته های قبل روند افزایشی به خود گرفت و این استان نیز همانند بسیاری از استان های کشور وارد پیک سوم این ویروس و وضعیت قرمز کرونایی شده است هر چند اعمال برخی محدودیت ها نیز برای کاهش آمار بیماران انجام شد اما تا به امروز ۸۴۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری هستند.

07 آبان 1399
دبیر کارگروه پدافند غیرعامل جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

استقرار مرزبانی زیستی در بنادر استان مازندران

دبیر کارگروه پدافند غیرعامل جهاد کشاورزی مازندران گفت: بندر امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر سه بندر اصلی در مازندران است که مبادلات کالایی بسیار و قرنطینه‌ای از این بنادر صورت می گیرد اما مرزبانی زیستی که یکی از محورهای مهم پدافند غیرعامل و از برنامه های محوری است باید در بنادر استان به تصویب برسد.

29 مهر 1399

اقتصاد و معیشت مردم، اولویت اصلی دولتمردان

بدون تردید نبود نظارت دقیق و مناسب نسبت به کنترل و قیمت گذاری اجناس به ویژه اقلام روزمره و ضروری مردم و در نتیجه افزایش سرسام آور اقلام مصرفی مردم موجب می شود شرایط اقتصادی کشور و وضعیت معیشتی و رفاهی مردم سخت تر نسبت به گذشته گردد، بنابراین امید مردم به داشتن شرایط اقتصادی و زندگی مناسب کم‌تر می شود.

28 مهر 1399
فرمانده سپاه کربلا مطرح کرد

کمک ۹۸ میلیارد تومانی مازندرانی ها در مرحله دوم کمک مومنانه

فرمانده سپاه کربلا ارزش مجموع کمک های مردمی در قالب مرحله دوم نهضت کمک های مومنانه را در استان ۹۸ میلیارد تومان ذکر کرد.