طرح شتاب در شهرستان خواف خراسان رضوی آغاز شد 15 فروردین 1400

طرح شتاب در شهرستان خواف خراسان رضوی آغاز شد

طرح شتاب (شکوفایی تولید و اشتغال برتر) با هدف حمایت از ایده‌های برتر در حوزه‌های کارآفرینی روز شنبه طی مراسمی در شهرستان خواف استان خراسان رضوی آغاز شد.

خراسان رضوی | روزنامه اقتصاد پویا
06 دی 1399

تفاوت هدف‌گیری آنتی‌بادی در مبتلایان به کرونا

نتایج تحقیق جدید نشان داد، در موارد شدید ابتلا به کووید-۱۹ آنتی‌بادی‌های محافظ بدن قسمت متفاوتی از ویروس را هدف قرار می‌دهند و طی چندین ماه پس از عفونت به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

03 دی 1399

آنتی‌بادی واکسن‌ کرونا به‌تدریج کاهش می‌یابد

با اجرای طرح واکسیناسیون کووید-۱۹ در سرتاسر ایالات‌متحده، اطلاعات مربوط به اثربخشی واکسن‌های تایید شده در دسترس قرارگرفته است اما نکته کلیدی در این واکسیناسیون، یعنی مدت‌زمان تاثیر واکسن‌ها هنوز ناشناخته است.

26 آذر 1399

تاثیر کدام واکسن در مقابله با کرونا بیشتر است؛ فایزر یا مدرنا؟

همان‌طور که واکسن کووید-۱۹ فایزر (Pfizer) و بیوان‌تک (BioNTech) برای دریافت مجوز سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (FDA) موفق بود، واکسن مدرنا و موسسه ملی بهداشت نیز به‌طور قطعی موفق عمل می‌کند.

24 آذر 1399

بهبود سریع بیماری کووید-۱۹ با ترکیب دو دارو

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، افزودن داروی آرتریت به نام باریسیتینیب (Baricitinib) به موارد درمانی کووید-۱۹ که شامل داروی ضدویروسی ازجمله رمدیسیور (remdesivir) باشد، ممکن است مدت‌زمان بهبودی درمان را یک روز یا بیشتر به‌ویژه در افراد با بیماری کووید شدید کاهش دهد.

22 آذر 1399
دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور:

بیش از ۹۰ درصد کارگران کشور، قرارداد موقت دارند

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: کارگران دو چالش اساسی دارند که یکی از آن‌ها امنیت شغلی و دیگری معیشت بوده که این دو چالش همچنان باقی مانده ‌است. در زمینه امنیت شغلی، قراردادهای موقت، به ناحق و به تصمیم غلط در قانون کار رواج داده ‌شد و نتیجه این شد که در حال حاضر بیش از 90 درصد کارگران ما، قراردادهای موقت دارند.

19 آذر 1399

بیماری کووید- ۱۹ چگونه بر چشم تاثیر می‌گذارد؟

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که چشم‌درد یکی از مهم‌ترین علائم مبتنی بر دید در بیماری کووید- ۱۹ است.

05 آذر 1399
کارشناسان بهداشت ایالات‌متحده:

دریافت‌کنندگان واکسن کرونا، منتظر عوارض آن باشند

نتایج اولیه آزمایش فاز سوم واکسن‌های فایزر (Pfizer)، مدرنا (Moderna) و آسترازنکا (AstraZeneca) در بحبوحه همه‌گیری کووید-۱۹ برای ایالات‌متحده دلگرم‌کننده است. تمامی این شرکت‌های داروسازی نتایج اولیه فاز سوم خود را به اشتراک گذاشتند و این نتایج اعلام‌شده بسیار موثرتر و ایمن‌تر از انتظار جامعه علمی بوده و امیدواری برای بازگشت به حالت عادی ایجادکرده است.

03 آذر 1399
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان ‌رضوی مطرح کرد

چرا ایران در برندسازی موفق نبوده است؟

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان‌ رضوی گفت: متاسفانه ابزار لازم برای برندسازی قوی، حتی در داخل کشور، وجود ندارد. راهکار جهانی ‌شدن برند، ارتباط و تعامل با دنیا است. متاسفانه جایگاه و رتبه‌بندی بین‌المللی کشور در بخش اقتصادی، فرهنگی و... خوب نیست و این موضوع باعث می‌شود تا اعتمادسازی ایجاد نشود.

28 آبان 1399
معاون شرکت توزیع نیروی برق مشهد خبر داد

۴۰ کیلومتر از شبکه‌های فرسوده توزیع برق مشهد بازسازی و تعمیر می‌شود

معاون بهره‌برداری و نگهداشت شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: در انتهای هفته جاری در جاده میامی و قاسم‌آباد به منظور ارتقای سطح ایمنی، شبکه‌های توزیع برق تعمیر و بازسازی خواهند شد.

21 آبان 1399
یک کارشناس اقتصادی:

اقتصاد ایران تغییرات بنیادی متاثر از انتخابات آمریکا نخواهد داشت

یک کارشناس اقتصادی گفت: شرایط اقتصادی کشور ما تحت تاثیر انتخابات آمریکا ممکن است در کوتاه‌مدت تغییر کند، آن هم تنها چند روز، اما چون استراتژی مشخصی وجود ندارد، امیدی به تغییرات بنیادی در اقتصاد نداریم.