آغاز به کار کاروان های همدلی سیمیدکو در مناطق محروم و مرزی ۲۸ آذر ۱۴۰۱

رزمایش بزرگ مسئولیت پذیری اجتماعی در شهرستان خواف
آغاز به کار کاروان های همدلی سیمیدکو در مناطق محروم و مرزی

مسئولیت پذیری سیمیدکو با فصل جدیدی از ارائه خدمات و امکانات به مناطق محروم و کم برخوردار شهرستان خواف در قالب کاروان های همدلی و سلامت محور رقم خورده است.

خراسان رضوی | سایت خبری اقتصاد پویا
اهدای کلام الله مجید به همکاران فولاد در روز زیارتی امام هشتم ۱۴ تیر ۱۴۰۰

اهدای کلام الله مجید به همکاران فولاد در روز زیارتی امام هشتم

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار نیشابور به همراه دادستان شهرستان با حضور در مجتمع فولاد خراسان با مدیرعامل شرکت دیدار و گفت و گو کردند.

طرح شتاب در شهرستان خواف خراسان رضوی آغاز شد ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

طرح شتاب در شهرستان خواف خراسان رضوی آغاز شد

طرح شتاب (شکوفایی تولید و اشتغال برتر) با هدف حمایت از ایده‌های برتر در حوزه‌های کارآفرینی روز شنبه طی مراسمی در شهرستان خواف استان خراسان رضوی آغاز شد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۹
معاون گردشگری استان اعلام کرد

تکذیب توزیع گوشت آلوده در هتل‌های مشهد

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در پی انتشار کلیپی با موضوع توزیع گوشت‌های آلوده در هتل‌های مشهد گفت: هیچ گوشت آلوده‌ای در هتل‌های مشهد توزیع نشده است و کلیپ پخش شده مربوط به دو سال قبل است که مدیرکل وقت تعزیرات حکومتی استان درباره گوشت‌های غیربهداشتی صحبت کرده بود.

۱۷ دی ۱۳۹۹

زلزله ۳.۳ ریشتری حوالی کلات را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای باقدرت ۳.۳ در مقیاس امواج درونی زمین حسن‌آباد لائین نو حوالی شهرستان کلات را لرزاند.

۱۰ دی ۱۳۹۹

واکسن سینوفارم چین ۷۹ درصد در برابر کروناویروس موثر است

واکسنی که توسط گروه ملی بیوتک (CNBG) چین تهیه‌شده است به میزان ۷۹.۳۴ درصد در محافظت از افراد در برابر کووید-۱۹ موثر است و این شرکت برای استفاده عمومی این واکسن در چین، درخواست ثبت کرده است.

۰۶ دی ۱۳۹۹

تفاوت هدف‌گیری آنتی‌بادی در مبتلایان به کرونا

نتایج تحقیق جدید نشان داد، در موارد شدید ابتلا به کووید-۱۹ آنتی‌بادی‌های محافظ بدن قسمت متفاوتی از ویروس را هدف قرار می‌دهند و طی چندین ماه پس از عفونت به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

۰۳ دی ۱۳۹۹

آنتی‌بادی واکسن‌ کرونا به‌تدریج کاهش می‌یابد

با اجرای طرح واکسیناسیون کووید-۱۹ در سرتاسر ایالات‌متحده، اطلاعات مربوط به اثربخشی واکسن‌های تایید شده در دسترس قرارگرفته است اما نکته کلیدی در این واکسیناسیون، یعنی مدت‌زمان تاثیر واکسن‌ها هنوز ناشناخته است.

۲۶ آذر ۱۳۹۹

تاثیر کدام واکسن در مقابله با کرونا بیشتر است؛ فایزر یا مدرنا؟

همان‌طور که واکسن کووید-۱۹ فایزر (Pfizer) و بیوان‌تک (BioNTech) برای دریافت مجوز سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (FDA) موفق بود، واکسن مدرنا و موسسه ملی بهداشت نیز به‌طور قطعی موفق عمل می‌کند.

۲۴ آذر ۱۳۹۹

بهبود سریع بیماری کووید-۱۹ با ترکیب دو دارو

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، افزودن داروی آرتریت به نام باریسیتینیب (Baricitinib) به موارد درمانی کووید-۱۹ که شامل داروی ضدویروسی ازجمله رمدیسیور (remdesivir) باشد، ممکن است مدت‌زمان بهبودی درمان را یک روز یا بیشتر به‌ویژه در افراد با بیماری کووید شدید کاهش دهد.

۲۲ آذر ۱۳۹۹
دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور:

بیش از ۹۰ درصد کارگران کشور، قرارداد موقت دارند

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: کارگران دو چالش اساسی دارند که یکی از آن‌ها امنیت شغلی و دیگری معیشت بوده که این دو چالش همچنان باقی مانده ‌است. در زمینه امنیت شغلی، قراردادهای موقت، به ناحق و به تصمیم غلط در قانون کار رواج داده ‌شد و نتیجه این شد که در حال حاضر بیش از 90 درصد کارگران ما، قراردادهای موقت دارند.