کمک ۳ ميليارد ريالي مجتمع فولاد خراسان به دانشکده علوم پزشکي نيشابور 30 شهریور 1400

کمک ۳ ميليارد ريالي مجتمع فولاد خراسان به دانشکده علوم پزشکي نيشابور

در اقدامی خیرخواهانه دکتر کسری غفوری مدیر مجتمع فولاد خراسان 20 دستگاه رایانه به ارزش 3 میلیارد ریال به دانشکده علوم پزشکی نیشابور اهدا کرد.

خراسان رضوی | روزنامه اقتصاد پویا
طرح شتاب در شهرستان خواف خراسان رضوی آغاز شد 15 فروردین 1400

طرح شتاب در شهرستان خواف خراسان رضوی آغاز شد

طرح شتاب (شکوفایی تولید و اشتغال برتر) با هدف حمایت از ایده‌های برتر در حوزه‌های کارآفرینی روز شنبه طی مراسمی در شهرستان خواف استان خراسان رضوی آغاز شد.

20 بهمن 1399
معاون گردشگری استان اعلام کرد

تکذیب توزیع گوشت آلوده در هتل‌های مشهد

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در پی انتشار کلیپی با موضوع توزیع گوشت‌های آلوده در هتل‌های مشهد گفت: هیچ گوشت آلوده‌ای در هتل‌های مشهد توزیع نشده است و کلیپ پخش شده مربوط به دو سال قبل است که مدیرکل وقت تعزیرات حکومتی استان درباره گوشت‌های غیربهداشتی صحبت کرده بود.

17 دی 1399

زلزله ۳.۳ ریشتری حوالی کلات را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای باقدرت ۳.۳ در مقیاس امواج درونی زمین حسن‌آباد لائین نو حوالی شهرستان کلات را لرزاند.

10 دی 1399

واکسن سینوفارم چین ۷۹ درصد در برابر کروناویروس موثر است

واکسنی که توسط گروه ملی بیوتک (CNBG) چین تهیه‌شده است به میزان ۷۹.۳۴ درصد در محافظت از افراد در برابر کووید-۱۹ موثر است و این شرکت برای استفاده عمومی این واکسن در چین، درخواست ثبت کرده است.

06 دی 1399

تفاوت هدف‌گیری آنتی‌بادی در مبتلایان به کرونا

نتایج تحقیق جدید نشان داد، در موارد شدید ابتلا به کووید-۱۹ آنتی‌بادی‌های محافظ بدن قسمت متفاوتی از ویروس را هدف قرار می‌دهند و طی چندین ماه پس از عفونت به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

03 دی 1399

آنتی‌بادی واکسن‌ کرونا به‌تدریج کاهش می‌یابد

با اجرای طرح واکسیناسیون کووید-۱۹ در سرتاسر ایالات‌متحده، اطلاعات مربوط به اثربخشی واکسن‌های تایید شده در دسترس قرارگرفته است اما نکته کلیدی در این واکسیناسیون، یعنی مدت‌زمان تاثیر واکسن‌ها هنوز ناشناخته است.

26 آذر 1399

تاثیر کدام واکسن در مقابله با کرونا بیشتر است؛ فایزر یا مدرنا؟

همان‌طور که واکسن کووید-۱۹ فایزر (Pfizer) و بیوان‌تک (BioNTech) برای دریافت مجوز سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (FDA) موفق بود، واکسن مدرنا و موسسه ملی بهداشت نیز به‌طور قطعی موفق عمل می‌کند.

24 آذر 1399

بهبود سریع بیماری کووید-۱۹ با ترکیب دو دارو

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، افزودن داروی آرتریت به نام باریسیتینیب (Baricitinib) به موارد درمانی کووید-۱۹ که شامل داروی ضدویروسی ازجمله رمدیسیور (remdesivir) باشد، ممکن است مدت‌زمان بهبودی درمان را یک روز یا بیشتر به‌ویژه در افراد با بیماری کووید شدید کاهش دهد.

22 آذر 1399
دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور:

بیش از ۹۰ درصد کارگران کشور، قرارداد موقت دارند

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: کارگران دو چالش اساسی دارند که یکی از آن‌ها امنیت شغلی و دیگری معیشت بوده که این دو چالش همچنان باقی مانده ‌است. در زمینه امنیت شغلی، قراردادهای موقت، به ناحق و به تصمیم غلط در قانون کار رواج داده ‌شد و نتیجه این شد که در حال حاضر بیش از 90 درصد کارگران ما، قراردادهای موقت دارند.

19 آذر 1399

بیماری کووید- ۱۹ چگونه بر چشم تاثیر می‌گذارد؟

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که چشم‌درد یکی از مهم‌ترین علائم مبتنی بر دید در بیماری کووید- ۱۹ است.