قرارداد محرمانه امضا شد/باید ۵۱۰ میلیون دلار به بورس واریز شود ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

قرارداد محرمانه امضا شد/باید ۵۱۰ میلیون دلار به بورس واریز شود

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با اشاره به تصمیم صندوق توسعه ملی به سرمایه گذاری مستقیم در بازار سهام اعلام کرد: صندوق توسعه ملی در ازای سود از پیش تعیین شده نسبت به سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در بازار سهام اقدام کرده است.

بورس | سایت خبری اقتصاد پویا
دست مردم باز هم از سهام عدالت کوتاه ماند! ۰۷ فروردین ۱۴۰۱

دست مردم باز هم از سهام عدالت کوتاه ماند!

هرچند که آزادسازی سهام عدالت به دومین سالگرد خود نزدیک میشود و قرار بود این سهام بعد از آزادساری به دست صاحبان اصلی خود برسد اما شرایط به گونه ای رقم خورد که همچنان دست مشمولان از این سهام کوتاه است.

بورس از عرش به فرش رسید، از فرش به کجا می‌رسد!؟ ۰۵ فروردین ۱۴۰۱

بورس از عرش به فرش رسید، از فرش به کجا می‌رسد!؟

یک تحلیلگر بازار سرمایه با مرور سرنوشت این بازار طی دو سال گذشته، وضعیت بازار را رو به بهبود پیش بینی کرد اما به این شرط که ابهامات برطرف شوند.

رشد درآمد‌زایی ذوب آهن در بورس کالا ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

رشد درآمد‌زایی ذوب آهن در بورس کالا

ذوب‌آهن اصفهان در هفته منتهی به ۲۰ اسفند توانست رکورد نیمه دوم سال را در بخش درآمدزایی خود از بورس کالا به‌دست آورد. این شرکت در هفته فوق توانست با رشد ۳۵ درصدی درآمد‌ها به نسبت هفته گذشته درآمد‌های خود را به ۶۷۱ میلیارد تومان برساند و بیش از ۴۶ تن کالا نیز در بازارنقره‌ای معامله کند.

سود سهام عدالت هفته آینده واریز می شود ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

سود سهام عدالت هفته آینده واریز می شود

مدیر ناشران سازمان بورس از پرداخت سود سهام عدالت در روزهای نخستین هفته آینده خبر داد و گفت: مشمولانی که ارزش اولیه سهام آن ها ۵۳۲ هزار تومان است بالغ بر ۶۰۰ هزار تومان سود دریافت می کنند.

رونق معاملات بورس کالا برای بخش تولید اعتماد آفرین است ۱۸ اسفند ۱۴۰۰
علی صادقین در بررسی تحولات سال ۱۴۰۰:

رونق معاملات بورس کالا برای بخش تولید اعتماد آفرین است

علی صادقین افزود: در سال جاری بخش قابل توجهی از محصولات به بورس کالا وارد شد به طوری که زنجیره کامل فولاد از سنگ آهن گرفته تا مقاطع فولادی در بورس کالا با رشد عرضه مواجه شدند و علاوه بر این توسعه ابزارهای مالی جدید، انتقال عملکرد بازار جهانی به ویژه در حوزه کامودیتی ها […]

سیمان صدرنشین معاملات بورس کالا ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سیمان صدرنشین معاملات بورس کالا

تالار سیمان بورس کالای ایران امروز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه، میزبان دادوستد یک میلیون و ۲۱ هزار و ۷۷۳ تن سیمان بود.

آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت

درحالی که قرار بود سود سهام عدالت ساال ۱۳۹۹ تا پایان سال جاری پرداخت شود، هنوز برخی از شرکت ها سود خود را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز نکرده اند.

تکلیف سود سهام عدالت متوفیان چه می شود؟ ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

تکلیف سود سهام عدالت متوفیان چه می شود؟

طبق گفته مسئولان درحالی قرار است سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ تا پایان سال جاری پرداخت شود که وراث مشمولینی که فوت شده اند همچنان باید تا راه اندازی سامانه الکترونیکی برای تقسیم و واریز سود سهام عدالت فرد متوفی منتظر بمانند.

با این دو روش، سود سهام عدالت خود را دریافت کنید ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

با این دو روش، سود سهام عدالت خود را دریافت کنید

مشمولان سهام عدالتی که هنوز سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ خود را ردیافت نکرده اند، با ثبت نام و احراز هویت درسامانه جامع اطلاعات مشتریان(sejam.ir) یا درج شماره شبای معتبر در سایت sahamedalat.ir میتوانند نسبت به دریافت سود خود اقدام کنند.

اعتراض یک پژوهشگر صنعتی به برخی اقدامات دولت درباره بورس/ بحرینیان: دولت چکاره است که از منابع بین نسلی صندوق توسعه برای بورس برداشت می کند؟ ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

اعتراض یک پژوهشگر صنعتی به برخی اقدامات دولت درباره بورس/ بحرینیان: دولت چکاره است که از منابع بین نسلی صندوق توسعه برای بورس برداشت می کند؟

«سود تقسیمی بانک ها و خام فروشان کشور خودمان را ببینید. اخیرا یک پتروشیمی گفته است در 9 ماهه سال 1400 حدود 258 درصد سود خالص داشته است که تعداد این شرکت ها یکی دوتا هم نیست. امروز دیدم درباره بورس صحبت می کنند که خوراک پتروشیمی ثابت شود تا بورس رشد کند. شما به بورس چکار دارید که از صندوق توسعه سرمایه های بین نسلی را به بورس اختصاص می دهید؟ بورس ما اصلا بورس نیست! سرتاپای شرکت هایی که در بورس هستند به ارز وابسته اند! باورتان می شود یک سری شرکت فولادساز در این بدبختی ها ارز گرفته باشند؟ یک شرکت بیسکوییت ساز 32 میلیون دلار ارز گرفته است.»