واردکنندگان بخش خصوصی امکان تامین نهاده های دامی را از دست داده‌اند 21 تیر 1400

واردکنندگان بخش خصوصی امکان تامین نهاده های دامی را از دست داده‌اند

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در نامه ای به رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد: واردکنندگان بخش خصوصی به دلیل نامعلوم بودن شرایط تامین ارز، افزایش قیمت های جهانی و ابهام در سیاست های جاری و دولت آتی امکان پیش خرید و تداوم فرآیند تجارت و تامین نهاده های دامی را از دست داده است.

کشاورزی | روزنامه اقتصاد پویا
چرا گوجه فرنگی گران شد؟ 05 خرداد 1400

چرا گوجه فرنگی گران شد؟

قیمت گوجه فرنگی در بازار به کیلویی ۱۰ هزار تومان رسیده است. رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران می‌گوید که این افزایش قیمت ناشی از تغییر استانهای تامین کننده گوجه فرنگی در کشور و بارندگی‌های اخیر بوده است.

29 آذر 1399

۱۴۰۰ تن بذر علوفه ای در گمرک مانده/کشاورز تمایلی به خرید بذر۱۵۰ هزار تومانی ندارد

یک فعال بخش خصوصی گفت: حدود ۱۴۰۰ تن بذر علوفه ای در گمرک مانده است و تا زمانی که مابه التفاوت ارز ترجیحی و نیمایی به بانک عامل توسط واردکنندگان پرداخت نشود اجازه ترخیص آنها وجود ندارد.

30 آبان 1399
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اعلام کرد:

افزایش قیمت گوشت مرغ به دلیل کاهش جوجه‌ریزی

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به کمبود نهادهای دامی گفت: علت بالابودن قیمت گوشت مرغ در بازار، کاهش جوجه‌ریزی در ۱.۵ ماه گذشته است.

27 مهر 1399

در پرورش قارچ خوراکی چگونه بیماری ها را کنترل کنیم؟

عضو هیات علمی مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور راه های کنترل بیماری های قارچ خوراکی به هنگام پرورش را تشریح کرد.

25 مهر 1399
مدیرعامل اتحادیه مرغ تخمگذار:

۶۰ هزار تن تخم‌مرغ در نیمه اول امسال صادر شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه جاری ۶۰ هزارتن تخم‌مرغ به کشورهای هدف صادر شده است.

13 مهر 1399
معاون وزیر کشاورزی خبر داد

اعلام تغییرات قیمت تمام شده محصولات دامی تا ۲ هفته دیگر

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از بررسی قیمت تمام شده محصولات دامی و اعلام تغییرات آن تا دو هفته آینده خبر داد.

28 شهریور 1399

سرنوشت گندم در انتظار یک تصمیم!

چند روزی بیشتر تا پایان شهریور ماه و آغاز سال زراعی جدید نمانده است و کشاورزان همچنان چشم به راه تصمیم دولت برای تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی براساس افزایش هزینه های تولید هستند. تصمیمی که می تواند یا بخش کشاورزی کشور را یک قدم به خودکفایی نزدیک تر کند یا دورتر!

22 شهریور 1399

بزرگترین طرح گلخانه‌ای خاورمیانه افتتاح شد

بزرگترین طرح گلخانه ای خاورمیانه در آذربایجان شرقی با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

22 شهریور 1399

آیا خودخواری مرغ‌ها صحت دارد؟ / کمبود واکسن تب ۳ روزه برطرف شد

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به تدابیری که وزارت جهاد و کشاورزی در تامین ارز و سیاست گذاری که در سازمان دام پزشکی کشور اتفاق افتاده است، خوشبختانه شرکت‌ها به هر طریقی موفق به تامین واکسن مورد اعتماد کشور شده‌اند و تا به حال با کمبودی مواجه نشده‌ایم.