آمار بیماران کرونایی در استان مازندران در هفته جاری نسبت به هفته های قبل روند افزایشی به خود گرفت و این استان نیز همانند بسیاری از استان های کشور وارد پیک سوم این ویروس و وضعیت قرمز کرونایی شده است هر چند اعمال برخی محدودیت ها نیز برای کاهش آمار بیماران انجام شد اما تا به امروز ۸۴۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری هستند.

سید عباس موسوی رئیس  این دانشگاه، اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۵۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

 وی افزود: ظرف همین مدت تعداد ۱۴۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هم اکنون ۶۹۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۴۰ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۱۵۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷بیمارجدید بستری و ۲۱ بیمار هم  ترخیص شدند و ۲۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند

به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۸۴۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.