یک رهبر جنبش انصارالله یمن اظهار داشت، مذاکرات با دولت مستعفی درباره تبادل اسرا ممکن است به جایی نرسد و آنها وارد جنگی سرنوشت‌ ساز برای پایان دادن به تجاوز و محاصره شوند.

محمد البخیتی، از رهبران گروه انصارالله یمن در توییتی نوشت: مذاکرات ممکن است نتیجه‌بخش نباشد و ما ناچار شویم به منظور پایان دادن به تجاوز و لغو محاصره وارد نبردی تعیین‌کننده شویم. بنابراین به برادران یمنی خود که همچنان در صف دشمن قرار دارند، توصیه می‌کنیم که برای پیوستن به صف مجاهدان در امتداد خطوط تماس آماده شود و آنها را قادر سازند تا به سرعت درگیری را فیصله دهند.

وی ادامه داد: ما توجه آنها را به این موضوع جلب می‌کنیم که جنگ در رویارویی با دشمنان مسابقه فوتبال نیست و هر کس که در صف متجاوزان باشد سرنوشتش تا ابد جهنم خواهد بود، به خصوص پس از اینکه حقیقت متجاوزان برای همه آشکار شده است و صحنه‌های حضور نیروهای آمریکایی و انگلیسی در استان‌های اشغالی پشت کسانی که در صف دشمن می‌جنگد بر هیچ کس پوشیده نمانده است.

پیش از این یک منبع سیاسی یمن به اسپوتنیک گفت که سازمان ملل در حال انجام ترتیبات برای برگزاری نشست میان نمایندگان دولت مستعفی یمن و گروه انصارالله در شهر ژنو است تا درباره راه‌های پیشبرد در پرونده تبادل اسرا در یمن مذاکره کنند.

این منبع ادامه داد: نشست مقدماتی در روز جمعه برگزار خواهد شد تا مسائل مربوط به اجرای بزرگترین روند تبادل اسرا در یمن از زمان آغاز تجاوز ائتلاف سعودی به این کشور بررسی شود.

وی تاکید کرد: قرار است در این نشست در خصوص تبادل۲۲۲۳ اسیر و بازداشتی در یمن رایزنی شود. هم چنین لیست اسامی اسرایی که قرار است آزاد شوند از جمله نظامیان وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی نهایی می‌شود.