وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود، پیروزی رجب طیب اردوغان را در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و همچنین پیروزی حزب عدالت و توسعه را در انتخابات پارلمانی این کشور تبریک گفت.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران همچنین ابراز امیدواری کرد در دولت جدید همکاری میان دو کشور بر اساس اراده و خواست‌ روسای جمهور دو کشور بیش از پیش ادامه داشته باشد.

وزیر امور خارجه همچنین موفقیت مولود چاووش اوغلو را در انتخابات پارلمانی ترکیه به عنوان یکی از نمایندگان حزب عدالت و توسعه تبریک گفت و بر لزوم همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به دعوت اردوغان از سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ترکیه، اظهار کرد، جمهوری اسلامی ایران در بهترین سطح در این مراسم حضور خواهد داشت.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این تماس تلفنی ضمن سپاس از تماس تلفنی وزیر امور خارجه ایران از پیام تبریک وی تشکر کرد.

چاووش اوغلو تأکید کرد، در دولت جدید در هر پست و مقامی که باشم برای توسعه همکاری ها با ایران تلاش خواهم کرد، چرا که روابط با ایران برای ترکیه اهمیت بسیاری دارد.

وی بر علاوه بر همکاری های دوجانبه، بر همکاری میان دو کشور در موضوعات منطقه ای نیز تأکید کرد.