معاون امور بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: پیک جدید کرونا که از اواخر شهریور ماه شروع شده است هر لحظه وسیع تر شده و متاسفانه به سمت یک فاجعه پیش می‌رود.

ابراهیم قادری اظهار کرد: درصورتی که هشدارها جدی گرفته نشود و تماس فیزیکی مردم کاهش نیابد و استفاده از ماسک بیشتر نشود، باید منتظر مرگ ده ها نفر از عزیزانمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه از ۱۰ روز آینده وضعیت کردستان به سمت فاجعه پیش می رود، افزود: از ۱۰ روز آینده وضعیت وخیم خواهد شد مگر اینکه سریعا رعایت مسایل بهداشتی تشدید و مهمانی های خانوادگی تعطیل شوند.

قادری بیان کرد: حضور در مکان های شلوغ و پر جمعیت، مرگ بار خواهد بود و باعث ابتلای فرد و خانواده ها به کرونا خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه ذکر کرد: از همه مسولان، مردم و اصناف خواهش می کنیم رعایت اصول بهداشتی را در ادارات، اصناف و مغازه ها و همچنین در خانواده ها جدی بگیرند.

قادری عنوان کرد: این پیک، بسیار خطرناک بوده و با توجه به اینکه همه شهرستان ها درگیر هستند، امکان خدمت رسانی را به حداقل میرساند.

وی تصریح کرد: استان به یک تغییر رفتار سریع و وسیع در مردم نیاز دارد تا بتوان جلوی پیشرفت این پیک را گرفت و از بروز یک فاجعه جلوگیری کرد.از همین الان باید اقدام کرد و ممکن است فردا دیگر دیر باشد.

قادری خاطرنشان کرد: افراد دارای علایم باید خود را مبتلا به کرونا فرض کنند و ضمن استراحت کامل که همیتواند نجاتبخش باشد، به پزشک مراجعه کنند و از حضور در مهمانی ها خودداری و تماس فیزیکی خود با دیگران را قطع کنند.