نمایندگان صنوف در شورای پروانه ساخت همواره حامی و دلسوز سینماگران بوده‌اند.

روح‌الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم گفت: پس از نقد رفتار و مواضع نمایندگان صنوف در شورای پروانه ساخت سینمایی لازم دیده‌ام نکته‌ای را عرض کنم، اعضای محترم شورای پروانه ساخت سینمایی علی الخصوص نمایندگان صنوف در این شورا همواره حامی و دلسوز سینماگران بوده‌اند و در خصوص فیلمنامه‌های وارده ضمن دقت نظر و مراقبت فنی و محتوایی ، بیشترین تعامل و همدلی را با سینماگران و دست‌اندرکاران سینمایی داشته‌اند و جهت پیشبرد کار، جلسات متعدد و گاه طاقت فرسا با متقاضیان پروانه ساخت داشته‌اند. 

وی افزود: در دولت جدید بیش از ۱۸۰ فیلمنامه سینمایی مجوز تولید گرفته‌اند که ضمن رعایت تنوع ژانر و گوناگونی موضوعات، به لحاظ ترکیب و تنوع سینماگران نیز از چهره‌های شاخص و پیشکسوت تا سینماگران تازه کار و کمتر شناخته شده در جدول دیده می‌شوند.

سهرابی ادامه داد: آنچه بنده از نزدیک شاهد بوده‌ام تک تک اعضای شورای پروانه ساخت همواره با وجدان کاری در خدمت سینماگران هستند و این تعامل به لطف خدا نتایج ارزشمندی داشته است. بنابراین انتظار می‌رود برخی دوستان ، جانب انصاف و دیگر جوانب امر را در مواضع و نظراتشان رعایت کنند و بی‌دلیل و به صرف شنیده‌ها، به اعضای محترم شورا بویژه نمایندگان محترم صنوف که حقیقتا در خدمت سینما و سینماگران عزیز هستند حمله نکنند و ناخواسته موجب تضعیف یا تخریب آنها نشوند.

وی عنوان کرد: سینمای ایران شریف است و بخش مهمی از شرافت آن مدیون اخلاق مداری و رعایت حرمت فی مابین است لذا از اعضا محترم صنوف بویژه عناصر موثر و تصمیم‌گیر و مسئول انتظار می‌رود با کنار گذاشتن اختلافات و کمک به سینما ، این هنر-صنعت مهم را که در حال اوج گرفتن است یاری کنند تا از دل همین تعامل و همدلی ، سینمای ایران در همه ابعاد، مضامین و ژانرها به رونق اقتصادی و شکوه و تعالی رسد.