۲ فرنگی‌کار ایران راهی دیدار نهایی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا در قرقیزستان شدند.

در جریان رقابت‌های روز پایانی کشتی فرنگی نوجوانان آسیا در بیشکک قرقیزستان، محمد مرادی در ۷۱  و سیدرضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند اما اهورا بویری در وزن ۶۵ کیلوگرم حذف شد.


در وزن ۶۵ کیلوگرم اهورا بویری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آکوبیر آنگوروف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت‌ها حذف شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم که ۷ کشتی گیر حضور دارند، مسابقات به صورت دوره‌ای در دو گروه ۴ و ۳ نفره برگزار می‌شود که محمد مرادی در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر ۳ مقابل امیرشاه وهاب اف از ازبکستان شکست خورد. وی در دیدار مقابل یوجین تاکاهشی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی دست یافت و به عنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. مرادی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از سد ژومارت آرالوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف امیرشاه وهاب اف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم سیدرضا آذرشب در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر مقابل کامرانبک اوتکیروف از ازبکستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ بیبیت کوراگانوف از قزاقستان را از پیش رو داشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف آسان ژانیشوف از قرقیزستان می رود.

رقابت‌های رده‌بندی و اوزان فوق بعد از ظهر امروز برگزار می شود.

پیش از این و در جریان رقابت‌های ۷ وزن نخست که روز گذشته یک‌شنبه برگزار شد، نمایندگان ایران صاحب یک طلا، ۳ نقره و ۲ برنز شدند.